Compania noastră

Cariere la Asconet

Vrei să te afirmi în cadrul unei echipe de profesionişti? Ştii că poţi mai mult, şi vrei, ca şi cariera ta să urmeze o cale ascendentă? Noi suntem mereu în căutarea unor noi colegi, care să ne împărtăşească pasiunea nostră pentru muncă, cu un caracter puternic, ambitioşi şi devotaţi. Pentru că pe noi nu ne mulţumeşte mediocritatea, te vom analiza îndelungat până îţi vom oferi un loc în echipa noastră. Urmăreşte pe site-ul nostru posturile vacante.

Trimite-ne aplicatia ta la: jobs@asconet.ro !

Posturi vacante:

REPREZENTANT VÂNZĂRI B2B

Descrierea companiei:

Asconet este unul din principalii furnizori de servicii internet şi telefonie din Sibiu, ocupantul primului loc la capitolul calitate. Suntem în căutarea unor noi colegi, care să ne împărtăşească pasiunea nostră pentru muncă, cu un caracter puternic, ambiţioşi şi devotaţi.

Cerinţe:

  • persoană cu studii medii sau superioare;
  • experienţa în vânzări şi în relaţionarea cu clienţii constituie avantaj;
  • persoană sociabilă, cu abilităţi de comunicare, negociere, prezentare şi inter-relaţionare;
  • carnet de conducere;
  • disponibilitate la deplasări;
  • cunoştinţe de operare PC;

Responsabilităţi:

  • contribuie la realizarea obiectivelor planificate ale Departamentului de Vânzări în privinţa segmentului de clienţi ai firmei (clienţi potenţiali pentru soluţii complexe de acces la Internet), precum şi în ceea ce priveşte promovarea şi vânzarea serviciilor prin abordarea directă a clienţilor potenţiali;
  • dezvoltă relaţii cu potenţialii clienţi din domeniile de activitate alocate şi lărgeşte portofoliul de clienţi al firmei;
  • identifică nevoile clienţilor şi le oferă consultanţă în luarea deciziilor;
  • participă la negocierea contractelor cu clienţii companiei şi urmăreşte derularea acestora;
  • raportează periodic rezultatele activităţii către Managerul de Vânzări;

Beneficii:

  • salariu fix şi comision procentual din vânzări;
  • maşină de serviciu;
  • telefon de serviciu;

Persoanele interesate sunt rugate să aducă CV-ul la sediul nostru din Calea Dumbrăvii, nr.89 sau să trimită CV-ul la adresa de e-mail jobs@asconet.ro sau pe fax la numărul 0269 214505, până la data de 10.03.2008.

Atentie!

Doar aplicanţii selecţionaţi vor fi contactaţi, restul aplicanţiilor vor rămâne în baza noastră de date spre a vă putea contacta pentru eventuale noi oportunităţi de muncă.